Korduma kippuvad küsimused

Vastused enim levinud küsimustele.

Millest on kunstlikud jõulupuud valmistatud?

Kõige soodsama hinnaga on PVC (termoplastne polümeer) okstega kuused. Premium klassi kuused on tavaliselt PE (polüetüleen) okstega ja PVC-d kasutatakse vaid kuuse sisemuse täitena. PE oksad võivad olla loodusliku kuuse okstele väga sarnased ja nad hoiavad hästi oma vormi ning kannavad ka raskemaid ehteid.
 

Mis on PE materjal?

Jõulukuuskedes kasutatav PE materjal on elastne, ohutu ja korralikult rohelise pigmendiga värvitud materjal – selline segu on realistlike okaste retsept! PE on vastupidav agressiivsetele keemilistele puhastusvahenditele, venimisele, ilmastikutingimustele ja vananemisele.
 
Kui suured on kunstlikud jõulupuud?
 
Peamiselt on meie jõulupuud järgmiste suurustega: 150cm, 160cm, 180cm, 190cm, 200cm ja 220cm. Need on kõige populaarsemad kõrgused. Kunstkuuse valimisel tuleb kindlasti tähelepanu pöörata ruumile ja ruumikujule enne kunstkuuse soetamist.
 
Millele tuleb tähelepanu pöörata jõulupuu valimisel?
 
Jõulupuu, mis ühekordne väljaminek aastateks, peab vastama järgmistele tingimustele – see peab olema vastupidav, esteetiline ja ohutu. Seetõttu pöörake kunstliku jõulupuu valimisel tähelepanu materjalile, millest see on valmistatud. PVC ja PE materjalid peavad olema kõrgeima kvaliteediga. Tähtis on ka okste arv. Mida rohkem seda parem. Need lisavad jõulupuule ilusa kohevuse.
 
Kas jõulupuud tohivad olla ka välistingimustes?
 
Muidugi. Kunstkuused valmistamistatakse ka madalatele temperatuuridele, muutlikele ilmastikutingimustele ja UV-kiirgusele.
 
Kui kaua kulub aega kokkupanemiseks?
 
Jõulupuu kaunistamine võib olenevalt valitud mudelist ja suurusest võtta aega umbes 30-40 minutit. Kõigi elementide lahtipakkimine ja kokkupanek võtab mõne hetke. Lõplik efekt sõltub aga okste paigutusest, seetõttu nõuab see etapp erilist tähelepanu, sest sellest sõltub lõpptulemus. Oluline on okste lahti voltimine, mille tulemus on ilus ja tihe kuusk.
 
Mitmest osast koosneb jõulupuu?
 
Meie kunstkuused koosnevad neljast osast – alusraam, alumine kuuse osa, keskmine kuuse osa ja ülemine kuuse osa. Nende üksteise otsa paigutamise tulemusel valmib ilus ja tõetruu kunstkuust.